RSS
wtorek, 31 sierpnia 2010


"Angelina Jolie wciela się w postać oficera CIA - Evelyn Salt, która zostaje oskarżona o bycie uśpionym rosyjskim szpiegiem na terenie USA. Przełożeni myślą, że planuje zabić prezydenta. Agentka musi uciekać przed obławą oraz oczyścić się z zarzutów."

Niesamowicie nudny film. Prawie zasnąłem.

Ocena: 3/10
20:28, everydayitry
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 czerwca 2010


"Film oparty jest na duńskim filmie "Bracia" z  2004 roku. Tommy Cahill (Jake Gyllenhaal) pociesza rodzinę swojego brata, Sama (Tobey Maguire) - jego żonę Grace (Natalie Portman) i ich dzieci - po jego zaginięciu na wyprawie wojennej.

Sam przebywał na misji w Afganistanie i jest uważany za zmarłego. Między Tommym i Grace stopniowo rodzi się uczucie, które nie będzie miało szansy się rozwinąć, gdy sytuacja niespodziewanie się skomplikuje..."

Dobry dramat, idealnie pokazujący ludzką tragedię. Warto obejrzeć.

Ocena: 7/10
poniedziałek, 17 maja 2010


"Inspirująca opowieść o dwóch pokrewnych duszach, które odnalazły siebie na pełnych wrzawy ulicach Dublina.
On jest ulicznym muzykantem, który stracił wiarę w to, że jeszcze jest w stanie coś stworzyć. Ona to młoda matka próbująca znaleźć sobie miejsce w nieznanym mieście. Kiedy ich losy splatają się ze sobą odkryją nawzajem swoje ukryte talenty oraz doprowadzają do realizacji swoich ukrytych marzeń."

Genialny film. Jeden z lepszych jakie widziałem w swoim życiu. Ukazuje miłość taką, jaka jest, a nie jaka ma być według amerykańskich filmów.

Filmowi towarzyszy świetna muzyka (nie bez powodu dostała Oskara).

Moja ocena: 10/10
18:58, everydayitry
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 maja 2010


"W alternatywnej rzeczywistości, w której toczy się akcja, kłamstwo nie istnieje. Wszyscy od zwykłych ludzi aż po wysokich rangą obywateli mówią prawdę, bez względu na konsekwencję. Życiowy nieudacznik o imieniu Mark nabywa zdolność kłamania i odkrywa, że może na tym skorzystać. Szybko nabywa fortunę, oraz staje się sławną i rozpoznawalna osobą. Czy zdoła dzięki mówieniu nieprawdy zdobyć serce ukochanej?"

Dobra komedia. Pokazuje jaki byłby świat, gdyby każdy mówił prawdę i to co myśli. Przyznam, że dość przerażające.

Dobrze, lekko się ogląda, ale bez specjalnej rewelacji. Sposób realizacji filmu przypomniał mi 'Przypadek Harolda Cricka'.

Moja ocena: 6/10
01:11, everydayitry
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 maja 2010


"Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana."

Dobry film, mroczny, tajemniczy, zaskakujący. Nie chcę za dużo pisać na temat fabuły, aby nikomu nie popsuć oglądania.

Martin Scorsese stanął na wysokości zadania i doskonale przełożył prozę Dennisa Lehane. Polecam

Moja ocena: 8/10
14:25, everydayitry
Link Komentarze (1) »
piątek, 14 maja 2010


"Młoda para znajduje teczkę, która po brzegi wypełniona jest pieniędzmi. Niedługo po tym okazuje się, że gotówka jest własnością mafii, która chce odzyskać swoją należność. Pieniędzmi zainteresowany jest także tajemniczy mężczyzna, który zrobi wszystko, aby zdobyć walizkę z banknotami."

Dobry film. Niektórzy mogą zarzucić, że akcja rozwija się dość powoli, ale w tym cały urok filmu.

Cash nie ma spektakularnych pościgów, niesamowitych zwrotów akcji, a mimo to nie jest nudny.

Ocena: 7/10
12:47, everydayitry
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 maja 2010


"Szóstka dziewcząt z bractwa wiedzie beztroskie, pełne imprez i zabawy życie w koledżu. Gdy jedna z nich, Megan, odkrywa, że jej chłopak dopuścił się zdrady, wszystkie postanawiają zemścić się na niewdzięczniku, pozorując przy nim śmierć Megan. Psikus przeradza się w tragedię, gdy nieświadomy niczego chłopak faktycznie zabija swoją byłą dziewczynę. Zszokowani morderstwem, wszyscy postanawiają zapomnieć o całym zajściu i żyć dalej swoim życiem. Jednak, gdy rok po ukończeniu nauki dziewczęta i bliskich, którzy znają ich sekret zaczyna prześladować tajemniczy zabójca, to okazuje się nie być wcale proste."

Kolejny film o amerykańskich studentkach z bractwa. Jedynie na początku trzyma w napięciu, potem jest coraz gorzej.

Z założenia ma być straszny, ale niestety tak nie jest - sceny są bardzo przewidywalne, podobnie jak fabuła.

Jedyne na co można popatrzeć to ładne dziewczyny.

Moja ocena: 2/10
18:13, everydayitry
Link Dodaj komentarz »

Szukasz ciekawej książki? Kliknij na okładki poniżej